Kdo může užívat zelený ječmen

Zelený ječmen je známý a oblíbený pro pozitivní účinky, které jeho užívání přináší. Může ho vyzkoušet každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl. Je vhodný pro lidi bez rozdílu věku. Mohou jej užívat mladí i staří, lidé v produktivním věku, těhotné i kojící ženy, diabetici, celiaci nebo další lidé trpící potravinovými alergiemi.

Než ho ale zařadíte do svého jídelníčku, určitě si přečtěte jeho příbalové informace, abyste se ještě jednou přesvědčili, že neexistuje žádná komplikace, která by vám bránila v jeho užívání.

Pozitivní účinky zeleného ječmene jsou podložené i zahraničními studiemi, které byly v této oblasti provedeny. Další zkušenosti lidí, kteří zelený ječmen už vyzkoušeli, také mluví za vše. Najdete je především na internetu nebo se můžete zeptat i ve svém okolí, zda už někdo z vašich známých užíval zelený ječmen. Účinky této super potraviny na sebe jistě ani u vás nenechají dlouho čekat.

Nejznámější pozitivní účinky zeleného ječmene

Zelený ječmen detoxikuje organismus a podílí se tak na očistě těla od škodlivých látek. Díky užívání ječmene probíhá detoxikace přirozenou cestou. Snadno očístíte své tělo od toxických látek, které se nahromadily ve vašem těle a zabráníte šíření virů i bakterií. Mladý ječmen dále podporuje trávení - pomáhá proti zácpě, nadýmání a dalším střevním problémům, se kterými se můžete setkat.

Pomáhá řešit chudokrevnost. Pokud trpíte anemii, máte obvykle nedostatek železa. Právě tento minerál zelený ječmen obsahuje. Spolu s chlorofylem může železo pozitivně ovlivnit váš krevní obraz.Mezi další pozitivní účinky zeleného ječmene patří zamezení nepříjemným tělesným pachům, svěží dech nebo pomoc při léčbě neplodnosti.

Vitamíny a minerály zaručí zdraví a vitalitu

Vlivem vitamínu E zelený ječmen zpomaluje stárnutí buněk a napomáhá při léčbě nádových onemocnění. Dále také posiluje imunitu, chrání před infekcemi a záněty. Obsažené vitamíny a minerály zajistí, že vašemu tělu nebude nic chybět a vy se budete cítit po celý den fit. Zelený ječmen podporuje léčbu kožních onemocnění, jelikož se s ním můžete zbavit nepříjemného akné, ekzému i lupénku, nebo tyto kožní projevy alespoň výrazně potlačit.

Účinky zeleného ječmene na tělo i na psychiku

Užíváním zeleného ječmene v prášku nebo v tabletách pomůžete udržet acidobazickou rovnováhu ve svém těle. V neposlední řadě zelený ječmen stabilizuje hladinu cukru v krvi  a jeho užívání zlepšuje psychiku. Obsažené vitamíny skupiny B spolu s hořčíkem mají účinky na psychické problémy, stres a deprese. V tomto ohledu ovlivňuje u žen také hormonální systém a menstruaci a také se využívá zelený ječmen na hubnutí.

Tip pro vás: Podobných účinků jako zelený ječmen dosahují také tablety mumio. Jedná se o vysokohorskou pryskyřici z asijských hor, která obsahuje důležité vitamíny, minerály a až 17 různých aminokyselin.