Mladý ječmen a chlorella - hrozí nějaké nebezpečí při užívání?

Mnoho lidí si klade otázku, zda se s užíváním mladého ječmene a chlorelly pojí nějaké nebezpečí nebo vedlejší účinky. Můžeme vás uklidnit, jelikož žádné nebezpečí při užívání zelených potravin nebylo prokázáno. Ba naopak, v zahraničí byly provedeny odborné studie, které potvrzují pozitivní účinky těchto přírodních doplňků. Zasluhuje se o ně zejména vysoký obsah vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek.

Jedná se o komplexní přírodní doplňky stravy, které tak neobsahují žádné škodliviny. Škodlivé látky naopak vstřebávají a díky jejich užívání se tak budete cítit mnohem lépe. Navíc mnohé ze zelených potravin, které můžete v obchodech pořídit, jsou k dostání v bio kvalitě. Mladý ječmen se pěstuje na nedočtených polích USA a Austrálie, kde není vystaven žádnému vlivu pesticidů.

Mladý ječmen a vedlejší účinky

Mírné vedlejší účinky se mohou při užívání zeleného ječmene dostavit. Jedná se však jen o krátkodobé změny, které za pár dní odezní a kvůli kterým nemusíte mladý ječmen vynechávat.

Mezi nejčastější vedlejší projevy jeho užívání patří mírná bolest hlavy, střevní potíže nebo dočasné zhoršení problému, který ječmenem řešíte (platí především u ekzému nebo akné). I v těchto případech se však doporučuje při užívání ječmene vytrvat. Potíže za pár dní odeznějí. Vyskytují se jen u zlomku lidí.

Může se vás týkat také alergie na mladý ječmen nebo na chlorellu. Ta je však velmi málo pravděpodobná a dostavuje se jen ve výjimečných případech. Pokud však objevíte na svém těle po užití vyrážku, doporučujeme užívání doplňku přerušit a případně ho prodiskutovat i se svým lékařem.